Hırsızlığa Karşı Araç Takip Cihazı

Aracınızın çalınması, muhtemelen pek düşündüğünüz bir şey değil. Taa ki gerçekleşene kadar. O zaman muhtemelen aklınızdaki tek şey o olur. Arabanızı güvende tutmak için yapabileceğiniz bazı bariz şeyler var. Anahtarları arabada tutmamak bunlardan biri. Ancak aracınız yine de çalınırsa, bir araç takip cihazına sahip olmak kurtarma işlemini çok daha kolay hale getirebilir. En iyi araba takip cihazları çok kompakttır; kabaca bir paket sakız büyüklüğündedir. Bu, bir hırsızın onu bulup çıkarması konusunda endişelenmeden arabada saklanmalarını kolaylaştırır. Arabanız ister yeni ister eski olsun, bu araba takip cihazları polisin çalınan aracınızı bulmasını kolaylaştırır.

Türkiye’de her 25 dakikada bir aracın çalındığı günümüzde en fazla hırsızlığın yaşandığı ülkelerden bir tanesi de ABD. ABD için bir “otomobil ülkesi” diyebiliriz. Ülkede otomobil sahibi olma oranı aile başına %90 oranında seyrediyor. Hal böyle olunca oto hırsızlığı da bu ülkede hayli yaygın. FBI, 2020’de motorlu araç hırsızlığından 7,4 Milyar dolar kaybedildiğini bildirdi. 2019’da 724.872 olan çalınan araç sayısı 2020’de %11.8 arttı. Her gün binlerce araç çalınıyor, ancak sadece GPS araç  takip cihazı kullanarak araba, kamyon veya bisiklet çalma girişimlerini önleyebilirsiniz.

Otomotiv Hırsızlığını Önlemek İçin Araç Takip Sistemi

Araba hırsızlığından korunma söz konusu olduğunda, çoğu insan araba alarmını en iyi ve tek koruma yolu olarak görür. Gerçekte, deneyimli bir araba hırsızı için alarmı devre dışı bırakmak yaklaşık 30 ila 40 saniye sürebilir. Aracınızı sadece araç alarm sistemi ile değil aynı zamanda araç takip sistemi ile korumanızı tavsiye ederiz. Hırsız, alarmın nasıl devre dışı bırakılacağını tam olarak bilirken, araç takip cihazı gizli kalır. Araç takip sistemi, araba sonsuza kadar kaybolmadan önce polisin birkaç dakika içinde onu bulup kurtarmasına yardımcı olarak çalıntı arabayı bulma olasılığını büyük ölçüde artırabilir.

Suç Olduğunda Haberdar Olun, Araç Konumunu Takip Edin

Araç kurtarmada yazılım sistemini kullanarak, araç kontağının açık olup olmadığı veya belirli bir bölgeden bir nesnenin ayrıldığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Araç takip cihazı ve GPS takip sistemi ile otomobilinizin güvenli ve olması gereken yerde olduğundan emin olacaksınız. Genellikle arabanızı, işinizi veya evinizi park ettiğiniz yerin çevresine bölgeler çizin ve araba önceden tanımlanmış alandan her ayrıldığında bildirim alacaksınız. Akıllı telefonunuzdaki push bildirimleri ile alarmlar anında alınır.

Araç takip cihazını arabaya, kamyona, bisiklete, scooter’a, tekneye veya diğer hareketli nesnelere koyun, internetten GPS izleme sistemine bağlayın ve her eylemi izleyin. Araç takip sistemi sizi SMS ve e-posta yoluyla çekme, sinyal kaybı, açık kapılar, motor açıklığı ve çok daha fazlası hakkında bilgilendirecektir. Herhangi bir şüpheli hareket fark ederseniz, araba uzaktan kontrol edilebilir. Aracınızı takip etmenin en kolay yollarından biri, yapılandırması kolay, bağlanması basit araç takip  cihazı kullanmaktır.

Anka Araç Takip Cihazı ile Arabanı Geri Al

En önemli şey: GPS takip sisteminin yardımıyla polis, araç hasar görmeden veya parça parça sökülmeden önce aracınızı kısa sürede bulabilmelidir. Çok sayıda hırsız tutuklandı ve çalınan birçok araba GPS teknolojisi yardımıyla yasal sahiplerine geri alındı.

Hirsizliga Karsi Arac Takip Cihazi 2
Hırsızlığa Karşı Araç Takip Cihazı 2

Hırsızlığa Karşı En İyi Yöntem Araç Takip Cihazı

Birçoğumuz, son zamanlarda araba hırsızlığının daha profesyonel hale geldiğini ve geleneksel alarmların arabaları daha iyi korumak için yeterli olmadığını biliyoruz. Peki, arabaları tekrarlanan hırsızlıklardan korumak için en iyi çözüm nedir? Bu soruya uzmanlar  araç takip cihazı cevabını veriyor. Araç takip cihazları arabayı gittiğiniz her yerde takip edebilir, çalınsa dahi takibi sürdürebilir, yerini büyük bir hassasiyetle belirleyebilirsiniz. Bu da, akıllı telefonlar aracılığıyla uydularla doğrudan iletişim için GPS ile çalışan bir araç olan takip cihazının satın alınması ve araca takılmasıyla olur.

Anka Araç Takip Cihazının Avantajları

Herhangi bir çalma girişimini önlemek için arabalarınızı takip eder. Takip cihazı, aracınızı nerede olursanız olun görmenizi sağlar. Cihaz, aracınızın güzergahı ile ilgili kaydettiği tüm bilgileri detaylı ve doğru bir şekilde tutar.

Emniyet Genel Müdürlüğü: Aracınıza Mutlaka GPS Cihazı Taktırın

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sayfasında oto hırsızlığı ile ilgili alınacak önlemlere yer verirken otomobil sahiplerinden mutlaka GPS cihazı yani Araç Takip Cihazı’nın taktırılmasını da istiyor. Araç endüstrisi araç güvenliğine odaklandığından çalıntı araç sayısı her yıl azalmaktadır. Birleşik Krallık’ta geçen yıl sadece 360.000 araç hırsızlığı ihbarı ile %12 düştü. Otomobil piyasası, son zamanlarda araçlarda elektronik alarm sistemleri ve gelişmiş güvenlik yazılımları kullanarak araç soygunlarını azaltmak için önemli adımlar attı ve bu da suçluların arabalara girmesini ve araba çalmasını giderek zorlaştırıyor. Tesla, BMW ve Mercedes modelleri gibi en yeni araçlarda bulunan modern güvenlik önlemleriyle donatılmadığından eski arabalar hırsızlığa karşı daha savunmasız olmaya devam ediyor.

Kendinize bir iyilik yapın ve bir araç takip cihazı edinin. Standart modellerimiz aracınızın gerçek zamanlı konumunu sağlarken,uzaktan immobilizasyon ve sesli alarmlar gibi gelişmiş özellikler sunar. Gelişmiş model araç takip cihazıyla aracınızın ateşlemesini uzaktan engelleyebilirsiniz. Bu da aracınızı durdurmak için yavaşça yavaşlamasını sağlar ve izniniz olmadan motorun yeniden çalıştırılmasını önler.

Araç hırsızlığını önlemek için gerekli tedbirleri almak yapılacak en akıllıca şeydir. Bu önlemleri aldıktan sonra bile aracınız çalınabilir, ancak aracınızın yerini tespit etmek için araç takip cihazlarınızla ilgili bulut yazılımınızı kullanabilir ve hızlı bir kurtarma için aracınızın yerini polise bildirebilirsiniz.

Araç Takip Cihazı Nedir?

Araç Takip Cihazı, aracınızın her hareketini izlemek için kullanılabilecek, aracınıza takılan bir izleme cihazıdır. Dijital bir harita ve seslendirme sistemi ile bize rehberlik etmek için kullandığımız Navigasyon cihazı ile karıştırılmamalıdır. Bir takip cihazı, aracınızın hareketlerini harita üzerinde izler ve verileri bulut tabanlı bir izleme sunucusunda saklar.

Oynat Uğurcuğum Oynat

Futbola meraklı olanlarımız bilir. Spor programlarında Erman Toroğlu hocanın pozisyonları tekrar izlemek için ilgili kişiye söylediği cümle “Oynat Uğurcuğum Oynat”tır. Bu cümlenin benzerini çalınan araçlarların bulunması ile ilgili olarak araç takip cihazlarınızın kaydettiği güzergahlar için kullanmamız mümkün. Bu verilere daha sonra istediğiniz zaman bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan erişilebilir ve aracınızın tam olarak nerede olduğunu gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

Araç Takip Cihazı Bir Aracı Hırsızlığa Karşı Nasıl Güvende Tutabilir?

Bir araç takip cihazı taktığınızda, etrafta değilken aracınızı daha güvenli tutmak için hayati bir adım atmış olursunuz. Azimli bir hırsızın en azından aracınızı potansiyel bir hedef olarak belirlemesini engellemek neredeyse imkansız olsa da, harekete geçmeye karar verirlerse onları iş başındayken durdurabilirsiniz. Birçok araba hırsızı araç takip cihazlarının çok iyi farkındadır ve bunlardan ne pahasına olursa olsun kaçınılması gerektiğini bilirler. Bir hırsız aracınıza girmeyi başarırsa, büyük olasılıkla yapacakları alarmdan sonra ilk şey bir araç takip sistemi aramaktır. Bu cihazlardan birinin görülmesi bile hırsızın hemen pes etmesi ve arabanızı rahat bırakması için yeterlidir.

GPS araç takip cihazları ayrıca  hırsızların arabanızı uzaklaştırmasını engelleyebilecek bir dizi özelliklerde barındırır. Buna gerçek zamanlı araç konumu ve aracınızın çalışmasını engelleyen kontağı devre dışı bırakma ve yetkili kişiler dışında hiç kimsenin aracı kullanmasına izin vermeyen yetkisiz kullanım özelliği dahildir.

Aracım İçin Bir GPS Takip Cihazı Almalı mıyım?

Güvenilir bir araç takip cihazınız yoksa, araba hırsızlarının başarıyla benimsediği yeni bir yöntemin kurbanı olabilirsiniz. Yaptıkları şey arabanızı çalıp birkaç gün güvenli bir yere park etmek. Yetkililer veya mal sahipleri onu almaya gelmezlerse, aracı yeni bir kimlik vermek için gizli bir araç söküm yerine götürmenin  veya hızlı bir para karşılığında satmanın güvenli olduğunu bilirler. Aracınızda takip cihazı olmadan hırsızlar arabanızı çaldığında, bir daha asla göremeyecek veya duyamayacaksınız.

Bir araç takip sisteminin maliyeti, alternatifi ve avantajları düşünüldüğünde neredeyse sıfırdır. Kaçınılması gereken küçük bir masraf gibi görülebilecek, ancak arabanız çalındığında bir araç takip cihazı takmadığınıza hemen pişman olacağınız şeylerden biridir. Hemen online satış sitemizden kendinize uygun araç takip cihazı paketini seçin!

Konuşmayı Başlat
Yardım İster misiniz?
Anka Takip Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız