Anka Araç Takip Sistemi Bayiliğinin Avantajları

Araç takip sistemi bayiliği denilince akla ilk gelen Anka Mobil Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, mobil araç takip ve güvenlik sistemleri konusunda bayilik ağını genişleterek sürdürme kararındadır. Araç takip cihazlarına artan talebin devam edeceği sektöre hakim bir görüştür. Anka Takip özelinde ise bayilere verilen ayrıcalıklara bir göz attığımızda şunları söyleyebiliriz. Anka Araç Takip bayilerine uygun koşullarda çok fazla stok maliyetleri yaratmadan ürün verebiliyor. Bayilerin her türlü satış ve teknik destek konularına anında cevap verebilecek kadrosu bulunuyor. Cihaz taleplerini aynı gün karşılayacak donanım ve teknik elemana sahip bulunuyor. Bu özellikler bayilik konusunda Anka Araç Takip firmasına avantaj sağlıyor. Anka Araç Takip’i öne çıkaran bir başka etken ise sık sık yapılan kampanyalar.

Anka Takip Sistemi Fiyatları

En son yapılan kampanyalardan bir tanesi de araç takip cihazlarında yapılan %25 indirim. Fiyat artışlarının yaşandığı bir ortamda Anka Araç Takip’in bu ve benzeri kampanyaları da müşterilerin dolayısıyla müşteriye en yakın bayilerin kazançlarını artıran bir başka unsur olarak ortaya çıkıyor.

Araç Takibinde Anka Araç Takip Tecrübesi

Anka araç takip firmasının çeyrek asra yaklaşan tecrübesi de bayiler için bir güvence oluşturmaktadır. Araç takip sistemlerinde 19 yıllık sektörel deneyime sahip Anka Mobil A.Ş, şirketlerin ve kurumların lojistik hizmetlerini verimli ve ekonomik hale getirmeleri konusunda profesyonel çözümler sunmaktadır. Müşterilerinin saha operasyonlarını verimli, güvenli ve çevre dostu bir şekilde yönetmenlerini sağlayan Anka Takip, sektörde son teknolojiyi her an takip ederek ve hizmetlerini geliştirerek, müşterilerine sonuç odaklı çözümler sunmaktadır. Anka Araç Takip, mobil takip sistemi alanındaki teknolojileriyle enerjiden sağlığa, finanstan inşaata, soğuk gıda zincirinden, taşımacılığa kadar her sektörde kullanıcılarına fayda sağlar. Anka araç takip ve filo yönetim sistemleri, M2M çözümleri, nesne ve kişi takip sistemleri, hava-deniz ve kara araçları takip sistemleri ile kullanıcı ihtiyaçlarına özel proje ve mühendislik çalışmalarıyla, hızlı ve yenilikçi çözümler sunar. Anka Takip, 81 ilde satış ve satış sonrası servis ağıyla aynı gün içinde satış hizmeti gerçekleştirmektedir.

Neden Araç Takip Sistemi Bayiliği

Yukarıda değindiğimiz cazip özellikler bayilik için yetmez diyorsanız genel olarak sektörün bugünü ve geleceğine de bir göz atmanızda yarar var. Araç takip sistemi bayiliği sayesinde bu hizmet daha geniş kitlelere ulaşacaktır. Özellikle hırsızlığa karşı güvence sağlayan bireysel araç takip cihazları ve yakıt tasarrufuna yönelik filo yönetiminde araç takip cihazlarına talebin artarak sürmesi bekleniyor. Yine denizde kaybolmalara karşı tekne araç takip ve motosiklet çalınmalarına karşı motosiklet araç takip cihazlarına yönelik talebin de aynı şekilde devam etmesi bekleniyor.

anka arac takip bayiligi 2
Anka Araç Takip Sistemi Bayiliği

Araç Takip Sistemi

Hatırlanacağı gibi işletmeler araç takip cihazları ile gerçek zamanlı olarak filo araçlarını takip ederek ve yöneterek kaynaklarını verimli bir şekilde kullanabilirler. Araç Takip Sistemi, araçların güvenliğini sağlar. Acil bir durumda, araçların yerini belirlemeye yardımcı olur ve bir tehlike sinyalinin alındığı tam konumu gösterir.

Araç Takip Sistemlerinin Geleceği

Araç takip sistemi bayiliği konusunu anlatırken dünyadaki gelişmeleri es geçmek olmazdı. Fortune Busines İnsight firması tarafından açıklanan rapora göre araç takip cihazı sektörünün 2022-2029 yıllarında büyümesine yönelik rapor yayınlandı. Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS) teknolojisi ile araçların ve diğer mobil varlıkların kesin konumunu belirlemek için kullanıldığını hatırlayalım. Raporda sektörler arasında ileri teknolojinin benimsenmesi nedeniyle GPS izleme cihazlarına yani araç takip cihazlarına olan talebin arttığı ve ayrıca araçların güvenliği için de kullanıldığı belirtiliyor. Raporda özetle şu görüşlere yer veriliyor: Tedarik zinciri ve lojistik endüstrisinde araç takip cihazının benimsenmesi artmakta ve bu durum önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini destekleyecektir. Ayrıca gelişmekte olan ülkelerde araç kiralamanın artan şekilde benimsenmesi dikkat çekiyor. Araç kiralama şirketleri hizmetlerini iyileştirme amacıyla araç takip cihazlarını kiraya verdikleri araçlara entegre etmelerini sağlıyor. 5G’nin yüksek kapasite, arttırılmış hız ve düşük gecikme gibi özellikleri yakın gelecekte kullanımın daha da artmasının önünü açıyor.

Trafik Kazaları Araç Takip Cihazına İlgiyi Artırdı

Trafik kazalarının artmasıyla birlikte araç takip cihazlarına olan talep de arttı. Kazalardaki artış hükümet yetkililerinin ve filo yönetim şirketlerinin dikkatini takip cihazlarının uygulanmasına çekti. 2017 yılında ABD Ulaştırma Bakanlığı (DOT) Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne göre motorlu araç kazalarında 37 bin 133 kişi öldü. Hükümet bu nedenle, hız, konum ve diğerlerini izlemek için tüm ulaşım araçlarına izleme cihazları takmak zorunda kaldı. Ayrıca Çin Hükümeti tüm ticari ve binek araçlara izleme cihazları takma zorunluluğu getirdi. Avrupa araç takip cihazı pazarının tahmin döneminde önemli bir yıllık büyüme oranı bekleniyor. Avrupa bölgesindeki büyüme temel olarak hükümetlerin toplu taşımayı iyileştirmek için ileri teknolojilere yaptığı yatırımın artmasından kaynaklanıyor. Örneğin Mayıs 2016’da Birleşik Krallık hükümetinin kabine ofisi Kraliyet Ticaret Hizmeti ve Ticaret Fonu, akıllı ulaşım inşa etmek için bir araç telematik anlaşması imzaladı. Bu anlaşma gelişmiş yol güvenliği ve verimliliği sağlamaya yardımcı olacak ve ayrıca yakıt tüketimini, araç takibini ve sürücü davranışını izlemeye yardımcı olacaktır. Bu anlaşma sağlık, polis merkezi ve yerel yönetim ulaşımı, çok çeşitli küçük ve orta ölçekli işletmeler ve diğerleri gibi çeşitli derneklerle işbirliği ile tamamlandı. Ayrıca Kuzey Amerika tahmini dönem boyunca güçlü büyüyen bölgelerden biridir. Bu cihazlar, ABD ve Kanada gibi ülkelerde kaçak avlanmayla mücadele devriyelerini izlemek için oldukça fazla kullanılmaktadır.

Bir başka araştırma da Küresel GPS İzleyici Pazar Araştırması Raporu adıyla yayınlandı. Bu raporda da küresel GPS pazarının 2020-2030 değerlendirme döneminde büyümesinin %13,83 oranda artması ve 5,36 Milyar ABD Doları gelir elde edeceği yönünde. GPS izleme sisteminin kullanımı, diğerlerinin yanı sıra, küresel GPS izci pazarının gelişimini artıran faktörler arasında devriyeler, nakliye, varlık takibi ve filo yönetiminde güvenlik amacıyla araç takip cihazlarının kullanımının artmasını söyleyebiliriz. GPS İzleme cihazı ile ilişkili temel faydalar, akıllı telefonlarla yüksek uyumluluk, izleme ve navigasyon doğruluğu ve basitleştirilmiş işlemdir. GPS takip cihazlarının kullanımıyla ilgili diğer faydalar arasında düşük işçilik maliyetleri, saha personeli etkinliğinin yönetimi, daha iyi müşteri hizmeti ve çalışan sahtekarlığının ortadan kaldırılması yer alır. Lokasyon odaklılık, raporlama, otomatik uyarılar, gerçek zamanlı güncellemeler ve geçmiş filo veri beslemesi gibi GPS izleme cihazlarının özellikleri. GPS izleme cihazlarının diğer endüstriler arasında ulaşım ve lojistik ile hükümet ve savunma sektörlerinde artan kullanımının, tahmin döneminde pazar genişlemesini daha da motive etmesi bekleniyor.

Anka Araç Takip Sistemi Bayilik

Pazar Dinamikleri Açısından Araç Takip Cihazı

Pazar dinamikleri bakımından konuya yaklaştığımızda filo yönetim sistemine artan talep dikkat çekiyor. Petrol, gaz, kurye, inşaat ve diğerleri gibi endüstriler, filo verimliliğini artırmak için filo yönetim sistemlerine bağımlıdır. Filo yönetim sistemlerinin uygulanması, verileri kaydetmek için GPS izleyicilerinin dahil edilmesini içerir. GPS izleyicilerine olan bu ihtiyaç, tahmin süresi boyunca GPS izleyici pazarının genişlemesine neden olacaktır. Bu sebeple araç takip sistemi bayiliği önemlidir.

Gelişmiş GPS İzleyiciler İçin Artan Talep

Kargo konteynırlarında, ticari araçlarda ve filo yönetiminde gelişmiş GPS izleyicilerin kullanımı artıyor. Bu, işletme verimliliğini ve yatırım getirisini artırır. GPS izleyicileri kullanmanın avantajlarının, genel pazar gelişimi üzerinde olumlu bir etkisi olacağı tahmin edilmektedir. Araç takip sistemi bayiliği ile firmalar güvende olurlar.

Araç Takip Sektöründeki Kısıtlamalar

Araç Takip Sisteminde Küresel standartların eksikliği

GPS izleme pazarının, GPS izleme cihazlarının üretimindeki küresel standartların eksikliği nedeniyle kısıtlamalarla karşı karşıya kalacağı tahmin edilmektedir.

Araç Takip Sisteminde Bölgesel Analiz

APAC (Asya Pasifik) küresel pazara hakim olacak. Asya Pasifik bölgesindeki GPS izci pazarının 2018-2023 tahmin döneminde en yüksek büyümeyi göstermesi bekleniyor. Pazar büyümesine atfedilen faktör, sıkı hükümet düzenlemelerindeki artış ve Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan pazarlarda araç üretimindeki artıştır. Örneğin, Uluslararası Motorlu Taşıt Üreticileri Örgütü’ne (OICA) göre, Hindistan’da ticari araç üretimi 2016 yılında 4,51 milyon ve 2017 yılında 4,78 milyon olarak gerçekleşti.

Dünyadaki verilere bakıldığında araç takip sistemi bayiliği oldukça karlı bir sektör olup yerli ve milli en iyi araç takip sistemi olan Anka Mobil A.Ş. ile bu sektörde siz de hem kazanacaksınız hem de teknik konulara boğulmaktan kurtulacaksınız. Biz buradayız ve size hizmet vermek için başvurularınızı ve telefonlarınızı bekliyoruz.

Konuşmayı Başlat
Yardım İster misiniz?
Anka Takip Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız