Araç Takip Cihazı Aksesuarları

GPS araç takip cihazı, günümüzde günlük hayatımızda artık daha sık kullanılmaktadır. Ancak araç takip cihazıyla uyumlu aksesuarlarınız yoksa çok şey kaçırıyorsunuz. Özellikle bir araç filosunu yönetiyorsanız veya araç takip cihazı yardımıyla bir teslimat şirketi işletiyorsanız bu ek aksesuarlarlar sayesinde araçlarınızın durumunu, yakıt seviyesini kontrol edebilir ve sürücü davranışlarını izleyebilirsiniz. Daha fazlasını elde etmek için bir araç takip cihazına bağlanabilecek çeşitli aksesuarlar ve ek parçalar vardır.

Araç GPS Takip Cihazı

Araç GPS takip cihazı aksesuarları, yakıt seviyesini kontrol etmeniz, sürücülerinizin davranışlarını izlemeniz, GPS sinyalini iyileştirmeniz ve acil bir durumda; aracı uzaktan hareketsiz hale getirmeniz gibi birçok konuda çok önemli faydalar sağlar.

GPS Araç Takip Cihazı

GPS araç takip cihazı, aile üyeleri, araçlar ve varlıklar hakkında sürekli bilgi toplar ve iletir. Bu nedenle pilin bitmesi veya GPS araç takip ünitesinin net bir sinyal alamaması durumunda bu önemli veri akışını kaybetmek istemezsiniz. Anka Takip Sistemleri, GPS araç takip cihazlarının kullanımını, kullanıcı deneyimini geliştirebilen ve insanların araç takip cihazlarından tam olarak faydalanmalarına olanak tanıyan geniş bir aksesuar yelpazesi sunar. 

Uygun fiyatlı ve kullanışlı aksesuarlarımız ile; araç takip cihazlarınızı çevresel etkenlerden koruyabilir, GSM ve GPS kapsama alanlarıyla sinyal kalitelerini genişletebilirsiniz. GPS araç takip aksesuarlarımızı kullanarak GPS araç takip cihazınızdan daha fazla yararlanabilirsiniz.

Araç Takip Cihazı Opsiyonel Aksesuarları Nelerdir?

Acil çağrı butonu

Herhangi bir tehlike durumunda butona basıldığında acil durum alarmı üretilir ve araçtaki anlık kamera görüntüleri kontrol merkezine gönderilir. Böylece gerekli müdahale yapılması için yetkili merciler haberdar edilir. Ayrıca araçlarda bulunan iç ve dış kameralar, acil durumun canlı olarak izlenmesine ve kayıt altına alınmasına olanak sağlamaktadır. Bu sistem genellikle taksiler, otobüsler, servisler ve minibüsler tarafından kullanılmaktadır. Yolcu ve sürücü güvenliği için önemli olan bu sistem İstanbul’da birçok toplu taşıma aracında kullanılıyor.

Sürücü kimlik seti

Sürücü kimlik seti, aracı kullanan sürücünün tarih ve saat bazında belirlenebilmesini sağlar. Bu aksesuarı ayrıca araç kullanımı hakkında sürücü bazında detaylı rapor alınabilmesi için kullanılmaktadır. Aynı sürücünün birden fazla aracı kullanmasının mümkün olduğu şirketlerde yararlıdır.

Sürücü kimlik sesli uyarı birimi

Sürücülere verilecek kimlik kartları ile hangi aracın, hangi sürücü tarafından, ne kadar süreyle kullanıldığı takip edilebilir. Kimlik kartı aracın içinde bulunan yuvaya takılmadığı zaman araç içinde yüksek sesli uyarı sistemi ile sürücü uyarılabilir. Sürücü kimliği işlevi ile direksiyonun arkasında kimin olduğunu gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

Gerçek zamanlı sürücü bilgileri

Gerçek zamanlı kimlik tespiti özelliği, araç içerisindeki sürücünün uygulamaya kayıtlı sürücüyle aynı kişi olduğundan emin olmak için sürücülerin çevrimiçi olmadan önce, kendi fotoğraflarını çekmelerini zorunlu kılıyor. Bu özellik sayesinde sürücü hesaplarının yanlış kullanılmasının önüne geçiliyor. Bu aksesuar sayesinde doğru kişinin direksiyonda olmasını sağlamak için uygulamaya ek bir güvenlik katmanı daha eklemiş oluyor. Faydaları şu başlıklar altında toplayabiliriz;

  • Artan güvenlik
  • Güvenli sürücüleri belirleyin (%100 görünürlük)
  • Kötüye kullanımı önlemek
  • Minimum idari yük
araç takip sistemi
Araç Takip Sistemi

Sesli hız uyarı birimi (Buzzer)

Ekle butonu yardımıyla aktif hale gelen hız ve süre alanına istenilen değer girilir. Başlat butonuna tıklayarak alarm oluşturulur. Bu programlama sayesinde belirlediğiniz hız sınırı, belirlediğiniz süre boyunca aşıldığında alarm çalmaya başlar. Örneğin, hız alanına 100 km/s, süre alanına 10 saniye değerlerini yazarsanız, araç 100 km hızla 10 saniye boyunca yol aldığında alarm gönderilecektir.

Kapı sensörü

Bu sensörler aracınızın kapıları, ön kaputu ya da bagaj kapısı açıldığında tetiklenir. Sensörler kapılar açıldığında kontrol ünitesine elektrik sinyali gönderir. Böylece araç sahibini olası hırsızlık durumlarına karşı uyarır.

Dahili batarya

Üzerinde bulunan dahili batarya sayesinde araç takip cihazının elektriğinin kesilmesi, aracın aküsünün sökülmesi gibi durumlarda cihaz belirli bir zaman daha konum göndermeye devam eder.

Depo / yakıt / kapak sensörü

Bu sensör yakıt depolarının kapaklarına takılır. Depo kapağının açıldığı yer ve zaman bu sensör sayesinde kontrol edilebilir. Yakıt çalınmasına karşı önemli bir koruma sağlar.  Tanımlanan bölgeler dışında depo kapağı açıldığında alarm gönderilebilir.

Sıcaklık / nem sensörü,

Sıcaklık Sensörü nedir?

Sıcaklık sensörü, ortamın sıcaklık değerini ölçer. Ölçüm işlemini dijital ya da analog olarak gerçekleştirebilen bu sensörler hem sıcaklık ölçümü hem de ortamın sıcaklık kontrolü için kullanılabilir. Sensör seçimi yapılacak olan uygulamaya göre farklılık gösterdiği için farklı uygulamalarda farklı sıcaklık sensörü modelleri kullanılabilir. Bazı sıcaklık sensörleri özel bir tasarımla aynı zamanda nem sensörü olarak da kullanılabilir.

Nem Sensörü Nedir?

Nem sensörü, bir ortamın nem değerini ölçer. Aynı zamanda higrometre ya da nem ölçer olarak da adlandırılan bu sensörlerde ölçülen değer, elektronik işarete dönüştürülerek sensörün ekranında gösterilir. Ölçülen değer ortamdaki mutlak nem değerini gösterir.

G-Sensörü

G- sensörü de denilen bu hareket sensörü ani hareket, olası bir kaza ya da aracın çekilme durumlarını algılar. G-Sensör’e sahip araç takip sistemleri, hareketin tespit edilmesini sağlayan elektronik bir devreye sahip olmaktadır. Bu sensör sayesinde pozisyonun değişmesi düşme, ani hareket ve darbe gibi yer çekimine göre pozisyon bilgileri ile koordinatlar olarak verilebilmektedir.

Yakıt sensörü gelişmiş (CANbus)

Bu sistem, araçta çalışan tüm modülleri sisteme bağlar. Böylece araçtaki komponentler hep birlikte verimli ve etkili olarak çalışır. Örneğin, eğim sensörü bilgiyi iletim hattına basar. Eğim bilgisini kullanan araçtaki tüm birimler bunu kullanarak işlem yaparlar. Bütün bu modülleri birbirlerine bağlamak çok karmaşıktır. Bu nedenle merkezi ağ sistemine ihtiyaç duyulur. Adının kısaltması “The Controller Area Network”den gelir.

Motor blokaj (Araç durdurma vb)

Araç takip sistemine entegre olan parçaların en önemlilerinden biri de Motor Blokaj (Motor kitleme) rölesidir. Aracınızın ana elektrik sistemine bağlanan bu röle sayesinde, aracınızı sadece bir komut göndererek durdurabilirsiniz. Bu da çalınma gibi istenmeyen durumlara karşı ilave bir tedbir olarak rağbet görmektedir.

Proximity kart okuyucu,

Proximity kart, kartlı geçiş kontrol sistemlerinde kullanılmakta olan cihazlara tanıtılıp okutulur. Böylece kolayca geçiş sağlayabilirsiniz.

IP68 su geçirmez, toz ve darbeye karşı koruma / mıknatıslı,

Son zamanlarda en popüler olan ve cep telefonlarında da kullanılan bir sertifika çeşididir. IP68 da 6 rakamı toz girişinin kesinlikle olmadığını belirtirken 8 rakamı su geçirmez olduğunu göstermektedir.Araç takip fiyatlarını öğrenmek için hemen Anka Mobil A.Ş. online satış sitesine göz atabilirsiniz.

Konuşmayı Başlat
Yardım İster misiniz?
Anka Takip Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız