GPS Araç Takip Cihazının Faydaları

Her gün 70 Araba Çalınıyor

2021 yılı istatistiklerine göre ülkemizde her gün yaklaşık 70 araba oto hırsızları tarafından çalınıyor. Bu sorunu GPS araç takip cihazı ile çözümlemek mümkün. Çünkü GPS teknolojisi ile aracınızı bilgisayardan takip ederek yerini tespit etmek ve sonrasında polisle irtibata geçerek aracınızı hırsızlardan geri alma şansınız bulunuyor.

Haber3 internet sitesinde yer alan haberde de görüldüğü gibi araç takip cihazları, hırsızların yakalanmasını sağlayabiliyor.

Motosiklet GPS Takip Cihazı

Hepimiz mal güvenliğinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Her gün binlerce araç çalınıyor, ancak sadece GPS araç takip cihazı kullanarak araba, kamyon veya motosiklet çalma girişimlerini önleyebilirsiniz. www.ankatakip.com sitemizden araç, motosiklet, tekne vb. kullanabileceğiniz son teknoloji ürünü GPS takip cihazlarımızı inceleyebilirsiniz.

GPS Takip Cihazları Fiyatları

GPS takip cihazları fiyatlarını www.ankatakip.com internet sitemizden güncel olarak öğrenebilirsiniz.   

Araç GPS Takip Cihazıyla Hırsızlık Nasıl Önlenir?

Araç hırsızlığından korunma söz konusu olduğunda, çoğu insan araba alarmını en iyi ve tek koruma yolu olarak görür. Gerçekte ise, deneyimli bir araba hırsızı için alarmı devre dışı bırakmak yaklaşık 30 ila 40 saniye sürebilir. Bu sebeple aracınızı sadece araç alarm sistemi ile değil aynı zamanda araç GPS takip cihazı ile korumanızı tavsiye ederiz. Hırsız, alarmın nasıl devre dışı bırakılacağını tam olarak bilirken, GPS araç takip cihazı gizli yerlere takıldığı için hırsızın bunu fark etmesi zordur. GPS araç takip cihazı, aracınız sonsuza kadar kaybolmadan önce polisin birkaç dakika içinde onu bulup kurtarmasına yardımcı olarak çalıntı arabayı bulma olasılığını büyük ölçüde artırabilir. Sonsuza kadar diyoruz çünkü; çalınan arabalar merdiven altı yerlerde parçalara ayrılıp yurdun 4 bir yanına yedek parça olarak arabanın değerinden fazla fiyatlara satılmaktadır.

GPS yazılımının yer aldığı bilgisayarınızı kullanarak, araç kontağının açık olup olmadığı veya belirli bir bölgeden ayrılan bir araç hakkında bilgi alabilirsiniz. GPS araç takip cihazı ve GPS takip sistemi ile aracınızın güvenli ve olması gereken yerde olduğundan emin olacaksınız. Genellikle arabanızı, işinizi veya evinizi park ettiğiniz yerin etrafını bilgisayarda çizin ve araba önceden tanımlanmış alandan her ayrıldığında bildirim alacaksınız. GPS araç takip cihazı arabaya, kamyona, bisiklete, scooter’a, tekneye veya diğer hareketli nesnelere rahatlıkla monte edilebilir. Herhangi bir şüpheli hareket fark ederseniz arabayı uzaktan kontrol edebilir, gerekli acil durum senaryolarını devreye sokabilirsiniz.

Aracını Geri Al

Burada en etkili zaman diliminde müdahale ile polis, çalınan aracınızı hasar görmeden veya parça parça sökülmeden önce aracınızı kısa sürede bulabilir.

GPS Araç Takip Cihazının Özellikleri

  • Aracınızın yerini anlık olarak bilirsiniz.
  • Araç maliyetleri azalır.
  • Filo takibi yapabilirsiniz.
  • Hırsızlıklara karşı alınmış en önemli güvenli yöntemi sağladığı için sigorta ve kasko firmaları, araç takip cihazı olan müşterilerine özel indirim sağlar.
  • Araç içerisinde canlı dinleme sağlayabilirsiniz.
GPS Arac Takip Cihazi 1
GPS Araç Takip Cihazı

Araç Takip Cihazının Faydaları Nelerdir?

Daha İyi Rota Yönetimi

GPS araç takip sisteminin temel amacı, çeşitli durumlarda aracınızın konumu hakkında sizi her zaman bilgilendirmektir. Örneğin; GPS araç takip cihazı, seyahat yolunuzu planlarken verimliliği büyük ölçüde artırabilir. GPS araç takip cihazı, hangi rotaların kalabalık olduğunu, hangi rotaların daha kısa olduğunu ve hedefinize gitmenizin ne kadar süreceğini söyler. Bu bilgiyi kullanırsanız gideceğiniz yere daha kısa sürede ulaşırsınız. Hele İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız trafiğe takılmanın sıkıntılarını çokça yaşamışsınızdır. Bırakın rotanızı araç takip cihazı çizsin ve sizi araç trafiğinin en az olduğu güzergahlardan götürsün. Bu aynı zamanda aracınızın daha az seyahat etmesi gerektiği anlamına gelir ve bu da daha az aşınma ve yıpranma ile sonuçlanır. Bu işlev aynı zamanda yolda geçirdiğiniz süreyi azaltarak verimliliğinizi artırmanıza ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Daha Az Yakıt Tüketimi

GPS araç takip cihazının birçok avantajlı özelliğinden biri, aracınızın durumunu kontrol etmenize olanak sağlamasıdır. Daha az sıkışık otoyollarda araç kullanmak ve varış noktanıza daha kısa rotalar kullanmak zamandan olduğu kadar yakıttan da hatırı sayılır ölçüde tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Daha az yakıt yakarak çevreye daha az karbon ayak izi bırakırsınız. Bu, çevreyi hava kirliliğinden korumaya yardımcı olabileceğiniz başka bir yoldur.

Gelişmiş Güvenlik

Araç takip cihazı kullanmanızın en önemli nedeni, aracınızı hırsızlık gibi dış tehlikelerden koruması ve arıza, kaza gibi acil durumlarda yardım için iletişime geçmenizi sağlamasıdır. Günümüzde mevcut olan araç takip cihazlarının çoğu, bir araç güvenlik sistemi ile bağlantılıdır. Bir araba güvenlik sistemi, arabalar için bir GPS araç takip cihazı, sensörler ve bir araba takip uygulaması içerir. Aracınızın hareketlerini gerçek zamanlı olarak takip etmenize izin vererek, sürücünüzün amaçlanan rotadan sapıp sapmadığını gözlemlemenize olanak tanır. Otomatik izleme yazılımı, araçta bir izinsiz giriş olursa sizi uyarır ve motorun kapatılması gibi işlevleri içerir.

Uzaktan Kumanda

Araç takip cihazı uygulaması, adından da anlaşılacağı gibi, araçtan inmeden aracınızın motorunu kapatmanıza olanak tanır. Bazı araç güvenlik sistemleri, uzaktan kapı kilidi olarak bilinen bir özellik içerir. Bir davetsiz misafir tespit ederseniz arabanızı kilitlemek için bu özelliği kullanabilirsiniz ve davetsiz misafir arabanın kapısını içeriden açamaz.

Otomobiliniz çalınırsa, tam yerini belirlemek için canlı takip özelliğini kullanabilirsiniz. Polise bulunduğunuz yeri bildirmek için araba takip yazılımını kullanabilirsiniz. Ayrıca, aracınız yolda bozulursa yakındaki araba tamirhaneleri ile iletişime geçmenizi sağlayan özellikler de sunar.

Daha Hızlı Acil Müdahale

GPS teknolojisinin en önemli avantajlarından biri, onarım tesislerinin olmadığı bir bölgedeyseniz SOS sinyali yayma yeteneğidir. Sonuç olarak, GPS araç takip cihazının tanıtılmasıyla, kullanıcılar acil durum senaryolarıyla başa çıkmak için uygulamayı kullanabilir. Örneğin kullanıcı kaza gibi acil bir durumda GPS araç takip sistemini kullanarak olayı izleyerek ambulansa ulaşabilir.

Neden Bir Araç Takip Cihazına Yatırım Yapmalısınız?

Sonuç olarak, aracınıza bir GPS araç takip cihazı kurmanın her şeyi kapsayan faydaları, aracınızı en son teknolojilerle donatmak için GPS teknolojisinin avantajlarından yararlanmanıza olanak tanır. GPS teknolojisinin kapsamı ve geleceği heyecan vericidir. Bu sistemleri kurmak bu nedenle giderek daha gerekli hale geliyor. Basit çözümlerden elde edilen çeşitli faydalar ile GPS kurulumu, araç sahipleri, araçlarının performansının en üst düzeye çıkarılacağından ve çeşitli ek özelliklerle donatılacağından emin olabilirler. Ayrıca bayilik şartlarımız için bizimle iletişime geçin.

Araba kapatıldığında, GPS Araç Takip Cihazı Hala Çalışıyor mu?

Tüm kablosuz GPS takip cihazlarının araçların aküsünden çalışan modelleri olduğu gibi dahili bataryalı modelleri de bulunmaktadır. Güç kaynağı kesilmedikçe çalışmaya devam edecektir.

Konuşmayı Başlat
Yardım İster misiniz?
Anka Takip Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız