E-ticaretin Yükselişi Araç Takip Cihazlarına Talebi Artırıyor

Dünyada yaşanan son gelişmeler ve teknolojik atılımlar tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerini değiştirmekte ve yeni satın alma alışkanlıkları oluşturmaktadır. Özellikle son 3 yıldır yaşanan Covid-19 Pandemisi E-Ticarete büyük bir ivme kazandırdı. Giyimden kitaplara, gıdadan elektroniğe kadar her şey artık internetten kolayca sipariş verilebilecek durumda ve istatistik verilerine bakacak olursak, E-Ticaret sektörünün önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edeceği tahmin ediliyor. E-Ticaretin yükselişiyle birlikte verimli teslimat talebi önemli hale  geliyor. 

Kendi teslimat hizmetini yürüten işletmeler için filo araç takip sistemi veya filo takip sistemleri, araçları gerçek zamanlı olarak takip ederek maliyetlerden tasarruf sağlamaya ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmaya imkan veriyor.

E-Ticaretin Önlenemez Yükselişi

2022’de yayınlanan sektör raporuna göre; 5 yıl önce küresel perakende satışlardan yalnızca %10 pay alan E-Ticaret, 2022’nin sonunda payını %20,4’e yükselecek. Başka bir deyişle, E-Ticaret alanı daha kalabalık hale geliyor.

E-Ticaretin hızlı büyümesi birçok nedene bağlanabilir. Covid-19 önemli bir nedendir. Belirsizlik zamanlarında, virüs korkuları ve evde kalma politikaları, tüketici davranışlarında değişikliklere yol açarak çevrimiçi mağazalara çevrimdışı ayak trafiği getirdi. Zamanın gerektirdiği gibi çok sayıda E-Ticaret işletmesi ortaya çıkıyor.

Sorunsuz Teslimatın Tek Çözümü Araç Takip Cihazları

Özetle online alışveriş günümüzün en yeni mantrasıdır ve zaman geçtikçe hüküm sürmeye devam edecektir. Kanıtlanmış istatistikler, dünyanın her yerinde, tüm olası endüstri bölgelerini kapsayan artan bir çevrimiçi işlem eğilimi olduğunu ortaya koymaktadır. İnternette dolaşan artan sayıda çevrimiçi alışverişçinin, E-Ticaret işlemlerinin ve dolayısıyla E-Ticaret gönderilerinin sayısı üzerinde doğrudan üstel bir etkiye sahip olacağından emin olabilirsiniz. İş büyüdükçe, sevkiyat ve teslimat mekanizmaları da büyüyecektir. E-Ticaret tüccarlarının günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelmesiyle birlikte, kendi zorlukları olan, hızlı, uygun maliyetli ve sorunsuz teslimat programları sağlamaları kesinlikle önemlidir. Bununla birlikte filoya hareket halindeyken yardımcı olabilecek tek çözüm, sağlam ve ölçeklenebilir GPS Filo Araç Takip ve Yönetim Çözümüdür. Bir hareket halindeki iş için ideal seçim olan Araç Takip Sistemi, günümüzün hızlı dünyasında doğru seçimdir.

E-Ticaret Araç Takip Cihazı

E-Ticaret Şirketleri Neden Teslimatları İzlemeli? 

Çevrimiçi alışverişlerdeki muazzam artışla birlikte, doğru ve istikrarlı teslimat talebi, müşteri memnuniyetinin ardındaki en önemli güçtür. Ancak firmadaki toplu siparişler, tüm paketleri çok ince bir şekilde takip etmelerini imkansız kılıyor. Bir takip sistemi süreci otomatikleştirir ve iş akışının yönetilmesinde aktif rol oynar, harcamaları kontrol altında tutarken keyifli bir deneyim sunar. Kargo araçlarını ve moto kuryeleri izleyebilen teknolojik olarak gelişmiş bir takip sistemine yatırım yapma konusunda şüpheniz varsa, yeniden düşünmeniz için 5 neden sıraladık.

5 Maddede Araç Takip Sisteminin Faydaları

  1. İşletme maliyetlerini düşürür.
  2. Müşteri deneyimini geliştirir.
  3. Filo üzerinde daha fazla kontrol sağlar.
  4. Karışıklığı, kaçırılan teslimatları önlemeye yardımcı olur.
  5. Plan değişikliği dahil verimli rotaların planlanmasına yardımcı olur. 

Araç Takip Sisteminde E-Ticaret

İnsanların kolaylık ve verimlilik aradığı bu zamanda, müşterilerin hemen hemen çoğu hızlı ve verimli hizmet sunabilecek tedarikçiler arıyorlar. Aslında, bir e-ticaret şirketinin teslimat hizmetinin algılanan kalitesi, büyüyen bir pazarda önemli bir karar verme faktörü haline geliyor.

Anka Araç Takip Sistemleri olarak sahadan artan talep üzerine Online satışa geçmeye 2020 yılında karar verdik. Araç takip sistemi sektöründe bir ilk olarak nitelendirebileceğimiz www.ankatakip.com ile teklif al-teklif ver karmaşasının önüne geçip anlık fiyatlarımızı yansıttık. 

Online Araç Takip Sistemi üzerine E-Ticaret sistemi ile daha hızlı bir şekilde müşterilerimize ulaşarak, en son teknolojileri de kullanarak insan iş gücünü azaltıp 7 gün 24 saat olan web sayfamızı aktif hale getirdik. Bu çabamız müşterilerimize kolaylık sağlarken rakiplerimizin de bizden ilham almasını sağladı. Önden giden her zaman kazanır. Müşterilerimizin konforu için teknolojik yatırımlarımızı hergün AR-GE çalışmalarımız ile genişletiyoruz.

Araç Takip Sistemi ile Zamandan Ve Yakıttan Tasarruf

Araç takip sistemi gibi çözümler, bir şirketin araç filosunun konumunu gerçek zamanlı olarak izlemek için güzergah haritasıyla entegre GPS/GPRS teknolojisini kullanan web tabanlı izleme hizmetleri sunar.

Bu hizmet, E-Ticaret işletmeleri için birçok avantaj sunuyor. Sürücülerinin en verimli rotaları seçip seçmediğini izleyerek zamandan ve yakıttan tasarruf edilmesine yardımcı olabilir. GPS işlevi, sürücülerin bilinmeyen yerleri bulmalarına yardımcı olarak zamanında teslimatı da sağlayabilir. Filo yöneticisinin belirli bir görev için en iyi aracı belirlemesine ve atamasına yardımcı olmak için gelen işler gerçek zamanlı verilerle daha verimli bir şekilde gönderilebilir.

Araç Takip İle Emniyet, Güvenlik ve Akıllı Dağıtımlar

Bilgi gerçek zamanlı olarak aktarıldığından, hem araç hem de teslim edilecek paketler için daha akıllı dağıtım ve gelişmiş güvenlik sağlar. Müşteriler, teslimatlarını ne zaman bekleyebilecekleri konusunda güncel tutulabilir ve daha iyi bilgilendirilebilir.

Yazılım, araç bilgilerini internet bağlantısı üzerinden her zaman, her yerde kullanıma sunan basit bir web tabanlı arayüz ile gerçek zamanlı ilerlemeye kolay erişim sunar. 20 metreye kadar doğrulukla Türkiye’nin 81 ilinin sokaklarında gezinirken filonun rotalarını takip ediyor ve hatta bir ateşleme kontrolü özelliği aracılığıyla bir motor çalıştığında uyarılar ve güncellemeler yayınlıyor.

Bir aracın yolculuğu geçmiş takibi sekmesi ile izlenebilir ve hem sürücünün hem de aracın güvenliği bir hız kısıtlama ayarı ve aracın bir düğmeye tıklanarak anında hareketsiz hale getirildiği bir korsanlık önleme sistemi ile güvence altına alınır.

Sonuca bakan bir girişimci için Anka Takip Araç yazılımı, teslimat yolculuklarını en üst düzeye çıkararak, hızlı ve verimli müşteri hizmeti sağlayarak yakıt israfını azaltma ve kârı artırma avantajı sağlar.

Web tabanlı izleme hizmetleri, bir şirketin araç filosunu gerçek zamanlı olarak izleyebilir. Gerçek zamanlı izleme, müşteri güncel tutularak daha akıllı teslimata olanak tanır. İşletmeler, yakıt israfını azaltarak ve teslimatları en üst düzeye çıkararak paradan tasarruf edebilir

Araç Takip Cihazları Endüstrisi Büyüme Trendini Sürdürüyor

Pazar Araştırma Şirketi MARKET RESEARCH.BIZ , 2022 Araç Takip Cihazı Endüstrisi pazarının 2023 sonuna kadar 2,53 Milyar ABD Doları gibi çarpıcı bir değerleme elde edebileceğini öngörüyor. Ayrıca değerleme dönemi olan 2021 ile 2031 yılları arasında pazarın %11,9 oranında ilerlemesini beklemektedir. Araç izleme cihazlarının düşük maliyeti, verimliliklerini artırmak için bunları kullanan küçük ve orta ölçekli işletmeler arasındaki talebi de artırıyor. Bu nedenle, küresel pazar son yıllarda tüketici tabanının hızlı bir şekilde genişlemesini gözlemliyor. Taşımacılık sektörü, pazarda kilit bir son kullanıcı haline geldi; tır, otobüs, otomobil ve işletmelere ait yüklerin GPS takip sistemleri ile donatılması ile gerçekleştirilmektedir. Gerçek zamanlı kişisel ve araba GPS izleme cihazları, rölanti, motor çalıştırma ve durdurma ve hızın zaman kaybetmeden izlenmesi için ulaşım endüstrisinde hızlı bir büyümeye tanık oluyor.

Araç takip cihazı pazarındaki önemli son kullanıcılar arasında sağlık, eğitim, perakende, ulaşım, endüstriyel, otomotiv ve havacılık, devlet ve savunma, konaklama ve diğerleri yer alıyor. Bunların dışında, küresel pazarda en büyük paya sahip olan ulaştırma sektörü, canlandırıcı bir büyüme yörüngesi sergileyebilir. Araba GPS izleyicileri pazarı, genişleyen turizm endüstrisine paralel olarak ulaşım sektöründeki büyüme ve dünya çapında insanların harcanabilir gelirinin artmasıyla dünya genelinde gelişiyor. 

Konuşmayı Başlat
Yardım İster misiniz?
Anka Takip Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi İçin Yazınız